Marki

 • BEF

  BEF

  Historia produkcji kominków żeliwnych sięga XIX wieku. W ciągu tego czasu produkcja ulegała zmianom i modernizacji czego efektem są dzisiaj kominki i piecyki kominkowe w szerokiej ofercie wzorów o zróżnicowanej mocy i parametrach technicznych.

  Nasze kominki, wkłady kominkowe i piecyki kominkowe dzięki tradycyjnej metodzie obróbki i najwyższej technologii produkcji są wysokiej jakości, która jest dla nas podstawą w ofercie składanej klientom.

  Oferujemy ciepło, spokój i zadowolenie na rynkach europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Nasze kominki i piecyki kominkowe spełniają wszystkie niezbędne europejskie i światowe normy, co możemy potwierdzić przedkładając odpowiednie certyfikaty. Z szerokiej oferty na pewno wybiorą państwo również coś dla siebie zgodnie z waszymi wymaganiami i wyobrażeniami.

 • CHESNEY'S

  CHESNEY'S

  Chesney's została założona w 1983 roku i od tego czasu stała się czołowym dostawcą zabytkowych kominków w Wielkiej Brytanii.

  Początkowo firma sprzedawała wyłącznie antyczne kominki. Chesney's nadal utrzymuje w sprzedaży kilkaset oryginalnych kominków. Firma ponadto stworzyła niepowtarzalny wybór reprodukcji kominków o najwyższej jakości wykonania. Kominki te posiadają szeroko rozpoznawalną autentycznosć przez czołowych konserwatorów zabytków zarówno w kraju jak i za granica. Chesney's również stwożyła niepowtarzalny oraz nowatorski wybór nowoczesnych projektów kominków we współpracy z czołowymi projektantami takimi jak Jasper Conran, Jane Churchill i Kelly Hoppen.

  Naszym celem jest zapewnić klientom w pełni profesjonalny oraz wszechstronny serwis. Firma jest zobowiazana do osiagnięcia najwyższych możliwych standardów, już od samego doradztwa w wyborze odpowiedniego kominka, aż do bezpiecznej oraz efektywnej jego instalacji.

 • CLASSIC FLAME

  CLASSIC FLAME

  Marka Classic Flame należy do amerykańskiej firmy Twin-Star International założonej w 1996 roku. Twin-Star jest renomowanym i wielokrotnie nagradzanym producentem kominków elektrycznych oraz produktów wyposażenia wnętrz. W swoich projektach wykorzystuje styl klasyczny i nowoczesny, dzięki czemu oferuje najbardziej kompleksową i zróżnicowaną linię produktów.

  Classic Flame to światowy lider w projektowaniu i produkcji najnowocześniejszych kominków elektrycznych.

  To my jako pierwsi stworzyliśmy realistyczny wkład kominkowy z technologią LED z paleniskiem, które tak bardzo przypomina żywy ogień.

  To my jako pierwsi zaprojektowaliśmy obudowę kominka z najwyższej jakości drewna i ręcznie rzeźbionych wzorów.

  To właśnie dlatego ClassicFlame uważany jest za najlepszego producenta w przemyśle kominków elektrycznych.

 • DEFRO HOME

  DEFRO HOME

  DEFRO HOME


  O firmie DEFRO HOME 

  DEFRO HOME produkuje wkłady kominkowe, wkłady kominkowe z płaszczem wodnym (wymiennikiem wodnym), piecyki piece wolnostojące na drewno, piecyki piece wolnostojące na pellet, piecyki piece z płaszczem wodnym na pellet, ramki, blendy i kratki.
  Gwarantujemy wysoką jakość i precyzję wykonania. Dbamy o to by nasze urządzenia były ekologiczne. Nowoczesny design w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem w produkowaniu urządzeń grzewczych to gwarancja satysfakcji z naszych urządzeń na długie lata.

  DEFRO sp. z o.o. sp. k. to firma z rodzinnymi tradycjami i kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z elementami stalowymi. Obecnie jest niedoścignioną polską marką oferującą swoje produkty w całej Europie. Jeden z największych pracodawców w regionie, który nie tylko produkuje urządzenia, ale posiada własne laboratorium i biuro konstrukcyjne. Nowoczesny park maszynowy razem z ogromnym zapleczem magazynowym to jeden z sukcesów firmy. Urządzenia marki DEFRO nie tylko osiągają najwyższą jakość i klasę bezpieczeństwa, ale również spełniają restrykcyjne ekologiczne normy. Wychodząc na wprost oczekiwaniom Klientów w 2018 roku DEFRO rozpoczęło kolejny etap rozwoju. Ofertę powiększono o wkłady kominkowe powietrzne i z płaszczem wodnym oraz piecyki wolnostojące na drewno i pellet. Powstaje nowy brand – Defro Home, który z wielkim entuzjazmem i licznymi sukcesami jest cały czas rozwijany.

  Duży nacisk DEFRO kładzie na obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Dzięki rozbudowanej sieci wsparcia technicznego Centrum Serwisowe szybko i wydajnie reaguje na zgłoszenia Klientów, a przez to zapewnia bezawaryjne działanie oferowanych produktów. Firma stale rozwija sieć serwisu zewnętrznego, ponadto współpracuje i cyklicznie szkoli dystrybutorów oraz instalatorów z całej Polski.

 • DIMPLEX

  DIMPLEX

  Założona w 1973 roku firma Glen Dimplex jest obecnie największą na świecie firmą produkującą elektryczne urządzenia grzewcze, zajmuje również uznane miejsce w branży AGD. Roczne obroty Grupy sięgają 1,5 mld euro, a zatrudnienie wynosi 8.500 osób.

  Glen Dimplex pozostaje w prywatnych rękach i finansuje swój ciągły rozwój z własnych środków. Podstawą jej sukcesu jest polityka ciągłych inwestycji w budowanie marek, wprowadzanie innowacji w zakresie produktu oraz zapewnianie klientom produktów zgodnych z ich oczekiwaniami.

  Glen Dimplex Optiflame Opti-Myst Opti-V kominki elektryczne

 • EDILKAMIN

  EDILKAMIN

  Firma Edilkamin od początku swego istnienia, czyli od 1963 roku, systematycznie sie rozwija i modernizuje, dzięki czemu obecnie jest jedną z największych firm w branży kominkowej.

  50 lat doświadczeń w projektowaniu urządzeń technicznych i obudów, 6 zakładów produkcyjnych umiejscowionych we Włoszech i innych krajach Europy, liczne prężne biura handlowe sprawiają, że nasza firma cieszy się uznaniem nawet najbardziej wymagających użytkowników, poszukujących urządzeń o nowoczesnych parametrach i wyszukanej stylistyce.

  Na terenie Polski produkty Edilkamin można nabyć za pośrednictwem autoryzowanych importerów, których sieć handlowa pokrywa całe terytorium kraju i jest systematycznie powiększana.

 • HAAS+SOHN

  HAAS+SOHN

  Firma Haas+Sohn należy do elity europejskich producentów pieców wolnostojących i wkładów kominkowych opalanych drewnem. Nowoczesna technologia i wieloletnie doświadczenie w produkcji są gwarancją jakości wyrobów, które spełniają surowe warunki certyfikacji w krajach Unii Europejskiej.

  Wraz z nowym sezonem firma przygotowała kilka nowych typów pieców z wymiennikiem wodnym i bez oraz kominki z gotową, składaną obudową z elementów prefabrykowanych. Oferta jest tak skonstruowana, aby każdy z Państwa mógł w niej znaleźć coś dla siebie. Moc cieplna piecy waha się od 1,9 kW do 13,7 kW, w zależności od typu. Wysoka sprawność wkładów zapewnia bardzo ekonomiczne ogrzewanie – dużą wydajność przy niewielkim zużyciu opału. Wartości te zostały uzyskane przede wszystkim dzięki trójfazowemu spalaniu, które staje się standardowym wykonaniem wszystkich nowych modeli. Niektóre typy pieców posiadają również automatyczną regulację spalania wtórnego, która zapewnia optymalne działanie i niską emisję spalin o obniżonej zawartości substancji szkodliwych. Dzięki temu piece uzyskują ponad 80 % sprawności energetycznej, a zatem bardzo niskie zużycie paliwa.

  Szczególne miejsce w ofercie zajmują piece kominkowe z wymiennikiem wodnym. Poprzez dobór odpowiedniego modelu pieca i podłączenie go do instalacji w układzie otwartym można znacznie obniżyć wydatki w sezonie grzewczym. W ofercie znajduje się również specjalna pętla schładzająca, która dodatkowo zabezpiecza system przed przegrzaniem, w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej. Wyroby firmy Haas+Sohn to nowoczesny design i zawansowana technologia w Państwa domach. 

 • HAJDUK

  HAJDUK

  Firma Hajduk jest największym w Polsce i Europie Wschodniej producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych. Dużą część produkcji stanowi export na rynki Unii Europejskiej, jak również do wielu krajów spoza jej granic.

  Wkłady kominkowe Hajduk ze względu na swoje wyjątkowe cechy takie jak : trwałość, niezawodność, estetykę oraz precyzję wykonania widoczną w każdym detalu znalazły również wielu nabywców w tak odległych zakątkach jak Stany Zjednoczone, Islandia czy Turcja. Pomimo dużego eksportu bardzo ważnym obszarem dla naszej codziennej działalności jest Polska. Dzięki wieloletnim kontaktom handlowym oraz budowaniu wzajemnych partnerskich relacji, zbudowaliśmy na terenie Polski i Unii Europejskiej solidną markę.

 • HITZE

  HITZE

  HITZE jest polskim producentem zaawansowanych technologicznie wkładów kominkowych, pieców wolnostojących, palników pelletowych oraz szeroko pojętych akcesoriów kominkowych, takich jak kratki kominkowe wentylacyjne, jak również akcesoriów do kratek wentylacyjnych oraz przyborników do kominka.

  Produkty HITZE cechuje niezawodność, precyzja wykonania, bezpieczeństwo działania i obsługi oraz wysoka wydajność.

  Firma HITZE stworzyła niezwykle zaangażowany i wykwalifikowany zespół specjalistów i technologów, korzystających na co dzień z innowacyjnych technologicznie wyspecjalizowanych maszyn, którego dogłębna znajomość rynku i techniki stała się podstawą misji oraz filozofii marki HITZE.

 • INVICTA

  INVICTA

  Firma INVICTA to jeden z czołowych przedstawicieli pieców wolnostojących marki polskim rynku. Jako pomysłodawca i producent urządzeń grzewczych opalanych drewnem – francuska firma INVICTA, powstała w 1924 roku w Donchery w regionie Ardenne Champagne, nieustannie buduje przewagę nad konkurentami z całego świata, dzięki coraz to nowym wdrożeniom modeli wkładów kominkowych, pieców wolnostojących oraz ciągłemu poszerzaniu oferty o inne innowacyjne produkty z żeliwa. Marka INVICTA reprezentuje światową tradycję odlewnictwa żeliwnego, która doskonale łączy przeszłość z nowoczesnością oraz skutecznie promuje poszanowanie dla środowiska naturalnego.

 • KLIMOSZ

  KLIMOSZ

  Klimosz Sp. z o.o. to od wielu lat sprawdzona marka na rynku techniki grzewczej w Polsce i w Europie. Przedsiębiorstwo jest jednym z największych dystrybutorów kotłów żeliwnych na paliwo stałe Viadrus oraz kotłów automatycznych na eko-groszek i biomasę Klimosz.

  Przedsiębiorstwo zajmuje się także dystrybucją pomp ciepła „Emmeti”, trwałych i estetycznych grzejników stalowych „Quinn”, wysokiej jakości podgrzewaczy wody „Dražice” oraz unikalnych kotłów kondensacyjnych „Attack” oraz „Coopra” pod własną marką, przez co wspomaga wykorzystanie nowoczesnych technologii i energii odnawialnej w procesie grzewczym.

 • KRATKI

  KRATKI

  Tworzymy ciepłą atmosferę w każdym domu, w którym goszczą nasze kominki.

  Od wielu lat przyświeca nam myśl, że kominek nie jest luksusem tylko dla wybranych. Pasjonują nas zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne kształty, stąd wciąż sięgamy po nowe rozwiązania i pomysły. Fascynuje nas żywioł ognia, dlatego chcemy go ujarzmić w najróżniejszych formach. Nie ograniczamy się tylko do wkładów kominkowych, które wymagają obudowy, ale także do otwartych nowoczesnych palenisk biokominków. Jednocześnie pamiętamy o ich bezpieczeństwie i funkcjonalności. Nasze produkty to szeroka gama wkładów, kratek i obudów kominkowych, a także różnego rodzaju asortyment potrzebny do instalacji i wykończenia kominka.

  Jesteśmy przekonani, że znajdziecie wśród nich kominek, który idealnie uzupełni wasze wnętrze i stworzy w nim ciepłą atmosferę.

 • LA NORDICA

  LA NORDICA

  Życie poświęcone ogrzewaniu.

  La Nordica - Extraflame Grupa jest napędzana siłami charakterystycznych dla Włoch północno-wschodnich: pasją i ciężką pracą. Nawet w dziedzinie "tradycyjnego" ogrzewania, innowacyjność zawsze była cechą produktów La Nordica - Extraflame. Dzięki temu firma uzyskała znaczący udział w rynku w ciągu ostatnich 20 lat, a teraz sprzedaje swoje produkty w 20 krajach na całym świecie.

  La Nordica powstała w 1967 roku. Od tego czasu firma ciężko pracowała, aby rozwinąć i poprawić swój asortyment i porzucił proste piecyki, by ewoluować, zróżnicować i postawić na rozwój zaawansowanych produktów, które spełniają wszystkie potrzeby i wymagania dzisiejszego rynku. Aktualnie La Nordica produkuje ultra - nowoczesne, klasyczne piece na drewno, pellety, jak również kuchnie, kominki i kotły na drewno. Produkty La Nordica produkowane są zgodne z najsurowszymi przepisami dotyczącymi emisji dwutlenku węgla oraz innych substancji. Są również spełnione wszystkie CE i wymagane certyfikaty międzynarodowe, nawet bardziej rygorystycznych niż te, które obowiązują we Włoszech.

 • LAUDEL

  LAUDEL

  Francuskie wkłady i kasety kominkowe marki LAUDEL® to produkty najwyższej jakości, chętnie wybierane przez instalatorów z Polski oraz wielu krajów Europy, jak również cieszące się uznaniem ich ostatecznych użytkowników. Doskonale sprawdzają się w eksploatacji, a ponadto są świetnie dostosowane zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych aranżacji wnętrz.

  Korpus grzewczy wykonany jest w całości z żeliwa. Parametry tego materiału czynią go idealnym dla instalacji grzewczych z uwagi na zdolność do akumulacji ciepła, które następnie jest oddawane stopniowo, w długim okresie czasu. Korpus grzewczy wkładów marki LAUDEL posiada ponadto wyjątkową powierzchnię wymiany ciepła, co powoduje, że należą one do grupy urządzeń najbardziej wydajnych. Moc nominalna wyrażona w kW określa rzeczywistą moc grzewczą.

 • REGAL FIRE

  REGAL FIRE

  Regal Fire S.A. to firma z ponad 50 letnim doświadczeniem i wiedzą, którą wykorzystano tak, aby zapewnić produktom najwyższą jakość wykonania kominków i niezawodność.

  Kominki REGAL FIRE, to optymalne połączenie wydajności, ekonomii i ekologii. Wkłady kominkowe, urządzenia w rożnych wielkościach i konfiguracjach, podkreślające nowoczesny design kominka, to atuty producenta. Szeroka gama produktów, pozwala wkomponować nasze urządzenia do większości projektowanych wnętrz. Najwyższe standardy wykorzystywane podczas produkcji oraz projektowania kominków Regal Fire potwierdzone są normą Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 akredytowaną przez TUV HELLAS, członka NORD group. Produkty są również certyfikowane CE i spełniają wymogi normy EN 13229.

 • RICHARD LE DROFF

  RICHARD LE DROFF

  Od ponad 80 lat Richard Le Droff to ekskluzywna marka specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń grzewczych takich jak: wkłady kominkowe, piece, piecokominki oraz dedykowanych dla nich obudów kominkowych.

  Firma Richard Le Droff oferuje pełną gamę produktów, które zapewniły jej pozycję jednego z liderów na rynku urządzeń grzewczych przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów. W bogatej ofercie firmy znajdziecie Państwo kominki nowoczesne, klasyczne oraz rustykalne. Wybrany kominek będzie wspaniałą ozdobą Państwa domu, często najważniejszym elementem aranżacyjnym wnętrza salonu, przy którym spędzicie Państwo wiele pięknych i niezapomnianych chwil.

 • ROMOTOP

  ROMOTOP

  Firma Romotop sp. z o.o. powstała 31 sierpnia 1992 r. i wyraźnie opanowała czeski rynek kominkowy. Z pierwotnej produkcji małych serii w Suchodole nad Odrą stopniowo rozwinął się zakład produkcyjny z najnowocześniejszym zapleczem technologicznym, wielkim potencjałem konstrukcyjnym i handlowym.

  Wieloletnia współpraca z najbardziej wymagającymi europejskimi klientami, entuzjazm i inicjatywa kluczowych współpracowników umożliwiły powstanie firmy, którą profesjonaliści często wskazują jako najnowocześniejszy zakład produkcyjny w Europie. Proces produkcji, który jest w znacznej części zautomatyzowany przebiega na 30.000 m2. Elastyczność dostaw do klienta jest wspierana przez 10.000 m2 powierzchni magazynowej i własną flotę transportową.

  W zakresie projektowania, rozwoju i jakości spalania Romotop należy do innowatorów. To umożliwia nam bycie wyjątkowymi w indywidualnym podejściu do klienta i szybkim reagowaniu na jego życzenia.

 • SPARTHERM

  SPARTHERM

  Spartherm, Feuerungstechnik GmbH z Melle, należy do największych producentów palenisk kominkowych, kominków i kaset w Europie. Firma została założona w 1986 roku przez dzisiejszego prezesa Pana Gerharda Manfreda Rokossę.

  W ciągu minionych 20 lat z małego zakładu ślusarskiego powstało przedsiębiorstwo o zasięgu międzynarodowym, przodujące na rynku w branży kominkowej. Załoga składająca się początkowo z 2 pracowników liczy obecnie ponad 600 osób.
  W Melle znajduje się centrala wraz z zarządem, zakładem produkcyjnym i własnym działem rozwoju.

  W dziale tym trwają ciągłe poszukiwania nowych innowacyjnych rozwiązań, optymalizacji już istniejących produktów oraz prace nad maksymalnym wykorzystaniem energii cieplnej zawartej w drewnie i innych paliwach drewnopochodnych
  Spartherm dysponuje najnowocześniejszymi liniami produkcyjnymi i wytwarza według zasady "przedłużonej linii produkcyjnej" – tzn. produkcja palenisk odbywa się w dwóch miejscach: w zakładzie macierzystym w Melle i od 1996 roku w Strzelcach Krajeńskich w drugim zakładzie produkcyjnym Spartherm.

  Technika na najwyższym poziomie

 • SUPRA

  SUPRA

  Firma SUPRA utworzona w 1878 roku i nadal zlokalizowana w Obernai w Alzacji projektuje i produkuje urządzenia grzewcze na drewno odpowiadające wszystkim potrzebom.
  Piece na drewno w stylu tradycyjnym lub współczesnym, kominki kompletne lub wkłady kominkowe dostosowane do istniejących lub nowych konstrukcji.

 • UNIFLAM

  UNIFLAM

  Firma UNIFLAM to jeden z czołowych przedstawicieli wkładów kominkowych i pieców wolnostojących marki INVICTA na polskim rynku. Jako pomysłodawca i producent urządzeń grzewczych opalanych drewnem – francuska firma INVICTA, powstała w 1924 roku w Donchery w regionie Ardenne Champagne, nieustannie buduje przewagę nad konkurentami z całego świata, dzięki coraz to nowym wdrożeniom modeli wkładów kominkowych, pieców wolnostojących oraz ciągłemu poszerzaniu oferty o inne innowacyjne produkty z żeliwa. Marka INVICTA reprezentuje światową tradycję odlewnictwa żeliwnego, która doskonale łączy przeszłość z nowoczesnością oraz skutecznie promuje poszanowanie dla środowiska naturalnego.