Lista produktów marki SUPRA

Firma SUPRA utworzona w 1878 roku i nadal zlokalizowana w Obernai w Alzacji projektuje i produkuje urządzenia grzewcze na drewno odpowiadające wszystkim potrzebom.
Piece na drewno w stylu tradycyjnym lub współczesnym, kominki kompletne lub wkłady kominkowe dostosowane do istniejących lub nowych konstrukcji.

O FIRMIE SUPRA

Od 1878 roku SUPRA zajmuje pozycję lidera w branży ogrzewania drewnem. W 1974 roku SUPRA jako pierwsza spółka wynalazła palenisko zamknięte o kontrolowanym spalaniu. Ta innowacja stała się wiodącym produktem na rynku producentów urządzeń grzewczych na drewno.

SUPRA stawia sobie za punkt honoru dostarczanie Państwu produktów odpowiadających Waszym potrzebom. Dzięki stałemu ukierunkowaniu na zapotrzebowanie i dzięki swojemu doświadczeniu, SUPRA oferuje produkty innowacyjne, wysokiej jakości, niezawodne i estetyczne.

W nowym kontekście energetycznym, SUPRA pracuje codziennie na rzecz zaoferowania Państwu ekonomiczniejszych i przyjaźniejszych dla środowiska produktów, dla dobra wszystkich...

HISTORIA FIRMY SUPRA

PONAD 130 LAT DOŚWIADCZENIA SŁUŻENIA DLA PAŃSTWA KOMFORTU...

Założona w 1878 firma SUPRA specjalizuje się w projektowaniu i sprzedaży urządzeń grzewczych.

SUPRA SA oferuje pełną gamę produktów, które zapewniły jej pozycję jednego z ważniejszych liderów na rynku komfortu grzewczego dla osób prywatnych, jak i dla profesjonalistów.

1878 POWSTANIE FIRMY - Pod nazwą BFO „Blum Frères Obernai“. Ta rodzinna firma handlowa – sprzedawcy artykułów metalowych stopniowo skoncentrowała swoją działalność na: produkcji domowych pieców na drewno.

1928 SPECJALIZACJA - Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na rynku, firma rodzinna wyspecjalizowała się w produkcji urządzeń grzewczych. Pierwsze produkty pod nazwą handlową SUPRA zostały wprowadzone na rynek.

1974 KOMINKI Z PALENISKIEM ZAMKNIĘTYM - Firma stała się znana jako wynalazca kominka z paleniskiem zamkniętym.

1979 ROZWÓJ PIECÓW NA DREWNO - Drugi kryzys rynku paliwowego pchnął firmę w kierunku innowacji. Pomysł zamiany piecyka olejowego na piec opalany drewnem został zrealizowany w ciągu czterech miesięcy.

1984 KASETY - Wprowadzenie na rynek kaset.

1986 AKCJONARIAT - SUPRA SA stała się spółką notowaną na giełdzie.

1988 MARKA RICHARD LE DROFF - SUPRA SA odkupiła firmę RICHARD LE DROFF, którego zakład znajduje się w Auneau w departamencie Eure i Loire. Firma ta specjalizowała się w produkcji obudów z kamienia.

2011 SUPRA SA WPROWADZA FSU - Zaawansowana technologia spalania pozwalająca na komfortowe użytkowanie przy optymalnej wydajności.

MYŚL TECHNOLOGICZNA

BADANIA I ROZWÓJ

Oczywiście posiadamy bogate doświadczenie, ale nie jest to powodem, żeby ograniczać się do tego co już znamy. Nasz dział Badań & Rozwoju, wykorzystuje każdą okazję, by rozwijać nasze urządzenia, aby były jeszcze bardziej niezawodne i wydajne.

KONTROLA I JAKOŚĆ

Aby zapewnić niezawodność i trwałość naszych urządzeń dokładamy wszelkich starań, żeby zostały przeprowadzone bardzo dokładne testy wydajności i wytrzymałości dla każdego z naszych modeli. Nasi specjaliści sprawują nadzór nad badaniami, które pozwalają określić granice możliwości pieca lub kominka.

ZINTEGROWANY ZESPÓŁ

Graficy, projektanci biur projektowych i kierownicy projektów są zaangażowani w projektowanie nowych produktów. Wszystkie te innowacje uwzględniają ograniczenia wynikające z najnowszych standardów... i pozwalają na kontynuowanie filozofii firmy: stworzenia bardziej efektywnych urządzeń i bardziej przyjaznych dla środowiska.

PRODUKCJA

Główny zakład produkcyjny znajduje się w Obernai i zapewnia kompletną produkcję naszych urządzeń. Co jest główną zaletą marki Supra? Montaż urządzenia grzewczego na drewno jest wykonywany w całości przez jednego przeszkolonego operatora, co gwarantuje jego całkowitą kontrolę, niezawodność i jakość.

SPRZĘT I MYŚL TECHNOLOGICZNA

Nowoczesny sprzęt i stale modernizowany kompleks fabryczny w Obernai. Wykwalifikowani i wyszkoleni pracownicy przy pomocy maszyn zapewniają elastyczną produkcję i odnawiają myśl technologiczną SUPRA SA poprzez dbałość o szczegóły i troskę o jakość.

EKOLOGIA I OSIĄGI

OZNACZENIE JAKOŚCI „FLAMME VERTE”

Od 1-go stycznia 2010 roku zostało wprowadzone przez Flamme Verte nowe oznaczenie jakości, z udziałem ADEME mające na celu identyfikację urządzeń o wysokiej sprawności i jednoczśnie przyjaznych dla środowiska. Każde urządzenie oznaczone zostanie od 1 do 5 gwiazdek. Urządzenia 5-cio gwiazdkowe muszą spełniać określone wymogi, jak wydajność energetyczna, emisja tlenku węgla (CO) i pyłów. Od 1 stycznia 2012 r tylko urządzenia posiadająсe od 4ech do 5u gwiazdek będą mogły posiadać oznakowanie „FLAMME VERTE” Oznaczenie jakości „FLAMME VERTE”we Francji zapewni nabywcy możliwość skorzystania z ulgi podatkowej. Oznakowanie to gwarantuje, że urządzenia przyczyniają się do zaoszczędzania energii, zmniejszania emisji gazów a tym samym do ochrony środowiska naturalnego.

URZĄDZENIA SZCZELNE

SUPRA SA opracowała całą gamę efektywnych urządzeń które spełniają wymagania eksploatacyjne dla mieszkań zaprojektowanych z wydajną izolacją. Urządzenia te są szczelne i mają wyjście do podłączenia powietrza z zewnątrz. Oferowane są w odpowiedniej mocy dostosowanej do pomieszczeń mieszkalnych, których izolacja jest coraz bardziej wydajna.

Urządzenia szczelne wyposażone w technologię FSU, np.: piec wolnostojacy Supra Hanook, Supra Hanook Lift czy wkład kominkowy Supra Kantaa (Richard Le Droff Palatium 3)

WARTO WIEDZIEĆ

Jak dotąd brak jakichkolwiek przepisów czy też norm określających próg szczelności urządzeń opalanych drewnem. Niemniej urządzenia SUPRA zostały opracowane, aby osiągnąć poziom wydajności stosowny do tego typu instalacji.

3 ETAPY, ABY OSIĄGNĄĆ PAŃSTWA CEL

I - WZIĄĆ POD UWAGĘ NIEDOGODNOŚCI INSTALACJI

1. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan przewodu wylotu dymu, który musi być regularnie sprawdzany. W razie potrzeby przedstawiciel firmy SUPRA może Państwu pomóc sprawdzić jego stan i zapewnić jego ewentualną wymianę. Położenie przewodu wylotu dymu jest jednym z kryteriów determinujących Państwa decyzję odnośnie wyboru urządzenia:
• Dla piecy i dla wkładów: rura przyłączeniowa może mieć kolanko.
Dzięki temu Państwa piec może zostać podłączony wszędzie.
• Dla pieco-kominków: rura przyłączeniowa musi być zawsze
usytuowana w osi urządzenia.

2. Należy też wziąć pod uwagę miejsce zajmowane przez urządzenie:

• Piec nie może być zainstalowany w bezpośredniej bliskości ściany ze względu na promieniowanie cieplne rury.
• Pieco-kominek, dzięki specjalnej osłonie na rurę może być zainstalowany bezpośrednio na ścianie.

II - WŁAŚCIWA MOC

Pomiar mocy urządzeń jest dokonywany zgodnie ze ścisłymi kryteriami wyznaczonymi przez określone normy. Moc podawana przez SUPRA jest nazywana „mocą nominalną”. Jest to średnia moc urządzenia zmierzona podczas znormalizowanej próby. Jest ona zgodna z obowiązującymi, oficjalnie uznawanymi normami europejskimi EN 13240 i EN 13229.

III - SPRAWNOŚĆ: WYBÓR SKUTECZNOŚCI

Kiedy moc urządzenia jest już odpowiednio wybrana, należy zwrócić uwagę na sprawność, która jest dobrym wskaźnikiem właściwie dokonanego wyboru urządzenia. Im wyższa sprawność urządzenia, tym konsumpcja będzie niższa i tym mniejsze zużycie drewna. Urządzenia SUPRA posiadają sprawność do 85%.

DOBRZE DOBRANA MOC URZĄDZENIA OPALANEGO DREWNEM

Aby ułatwić wybór urządzenia o odpowiedniej mocy dostosowanej do każdego pomieszczenia mieszkalnego SUPRA podaje zalecaną do ogrzania powierzchnię w zależności od mocy
każdego urządzenia.

GWARANCJA 5 LAT

Bądźcie Państwo spokojni o Wasze ogrzewanie! Piece, pieco-kominki, wkłady i wkłado kasety firmy SUPRA posiadają pięcioletnią gwarancję!

W tym żeliwne ruszty, deflektory, akcesoria elektryczne i wentylacyjne, tylne płyty i boczne ścianki z żeliwa oraz elementy z cegły szamotowej gwarancję roczną.
Nie są objęte gwarancją uszczelki, elementy dekoracyjne, szyby dewitryfikacyjne oraz w przypadku zbyt dużego ciągu, tylne płyty i boczne ścianki z żeliwa.

URZĄDZENIA CERTYFIKOWANE NF: GWARANCJA JAKOŚCI

Marka NF gwarantuje jakość i bezpieczeństwo urządzeń SUPRA. Zapewnia również, że produkt jest zgodny z obowiązującymi normami. Regularnie sprawdzane, produkty SUPRA certyfikowane NF są dla Państwa najlepszą gwarancją niezmiennie wysokiej jakości.

PRZESTRZEGANIE NORM

Piece na drewno i kominki SUPRA są projektowane, testowane i produkowane zgodnie ze specyfikacjami norm europejskich EN 13240 (piece i pieco-kominki ) i EN 13229 (wkłady). Spełniają one wszystkie wymogi dyrektywy dotycząсej “produktów budowlanych” zgodnie z obowiązującymi wymogami oznakowania (dyrektywa 89/106/CEE)


Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz