List of products by brand HAAS+SOHN

Firma Haas+Sohn należy do elity europejskich producentów pieców wolnostojących i wkładów kominkowych opalanych drewnem. Nowoczesna technologia i wieloletnie doświadczenie w produkcji są gwarancją jakości wyrobów, które spełniają surowe warunki certyfikacji w krajach Unii Europejskiej.

Wraz z nowym sezonem firma przygotowała kilka nowych typów pieców z wymiennikiem wodnym i bez oraz kominki z gotową, składaną obudową z elementów prefabrykowanych. Oferta jest tak skonstruowana, aby każdy z Państwa mógł w niej znaleźć coś dla siebie. Moc cieplna piecy waha się od 1,9 kW do 13,7 kW, w zależności od typu. Wysoka sprawność wkładów zapewnia bardzo ekonomiczne ogrzewanie – dużą wydajność przy niewielkim zużyciu opału. Wartości te zostały uzyskane przede wszystkim dzięki trójfazowemu spalaniu, które staje się standardowym wykonaniem wszystkich nowych modeli. Niektóre typy pieców posiadają również automatyczną regulację spalania wtórnego, która zapewnia optymalne działanie i niską emisję spalin o obniżonej zawartości substancji szkodliwych. Dzięki temu piece uzyskują ponad 80 % sprawności energetycznej, a zatem bardzo niskie zużycie paliwa.

Szczególne miejsce w ofercie zajmują piece kominkowe z wymiennikiem wodnym. Poprzez dobór odpowiedniego modelu pieca i podłączenie go do instalacji w układzie otwartym można znacznie obniżyć wydatki w sezonie grzewczym. W ofercie znajduje się również specjalna pętla schładzająca, która dodatkowo zabezpiecza system przed przegrzaniem, w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej. Wyroby firmy Haas+Sohn to nowoczesny design i zawansowana technologia w Państwa domach. 

O firmie Haas+Sohn

Ciepło, które widać

Firma HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. (sp. z o. o.) powstała w 1995 roku poprzez połączenie Firmy Rukov z miasta Rumburk oraz austriackiej spółki Reischl GmbH. Celem spółki jest produkowanie produktów wysokiej jakości za korzystne ceny a przede wszystkim satysfakcja klientów. Regularne i duże inwestycje w unowocześnienie technologii oraz wysokiej jakości serwis produktów własnych stanowią dowody realizowania wytyczonych celów.

HAAS+SOHN Rukov s.r.o. to jedna z najbardziej znaczących firm w powiecie Děčín. Aktualnie zatrudnia ok. 200 pracowników. Firma jest sponsorem wielu imprez towarzyskich oraz sportowych, szczególnie w dziedzinie jachtingu, gdzie wspieramy czeską drużynę olimpijską. Sponsorujemy także imprezy i instytucje dobroczynne i charytatywne w naszym regionie.

Firma specjalizuje się w produkcji i sprzedaży pieców kominkowych, pieców kominkowych z wymiennikiem, wkładów kominkowych, a od niedawna również pieców kominkowych wraz z zespołem wodnym. Produkujemy również piece zasilane granulami i pelletami, których używa się w coraz większym stopniu. Są one bardzo popularne przede wszystkim w krajach zachodnioeuropejskich. Oferujemy równocześnie akcesoria, na przykład przyrządy oraz przewody dymowe. Do produkcji używa się najnowocześniejszych technologii i urządzeń (CNC, laser), w wyniku czego powstają produkty wysokiej jakości za cenę przyjazną dla klienta.

Produkty spełniają wszelkie wymagania odnośnie nowoczesnego ogrzewania, nad ich projektami współpracują czołowe czeskie i zagraniczne firmy wzornictwa przemysłowego. Dzięki różnorodnemu wzornictwu nasze piece stają się gustownym elementem jak nowoczesnych gospodarstw domowych, tak domów rekreacyjnych i wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym. Wszystkie nasze piece umożliwiają widok płomieni naturalnego ognia poprzez duże szklane drzwiczki, wnosząc do naszego domu ciepło i miły nastrój. Piece produkujemy w wersji dwu-osłonowej. Osłona zewnętrzna może posiadać warstwę płytek ceramicznych lub masywnych kafli w kilku wariantach kolorystycznych do wyboru, ewentualnie tworzona jest pokrywami z blachy stalowej pokrytymi farbą żaroodporną.

Moc cieplna pieców wynosi od 1,9 kW do 13,7 kW według ich typu. Wysoka wydajność (ponad 80%) zapewnia ekonomiczne ogrzewanie oraz małe zużycie paliwa. Tak wysoka wydajność została zapewniona przede wszystkim dzięki spalaniu trzeciorzędnemu, które staje się standardem wszystkich nowych modeli pieców. W naszej ofercie znajdują się także piece z dopływem powietrza z zewnątrz, czy też z automatyczną regulacją spalania drugorzędnego.

Wyjątkowe miejsce w ofercie przedstawiają piece kominkowe z wymiennikiem do przyłączenia grzejników lub bojlera. Piec taki można podłączyć do istniejącego układu ogrzewania, na przykład wraz z kotłem elektrycznym czy też gazowym, zasadniczo ograniczając w ten sposób wydatki podczas sezonu grzewczego. Wszystkie piece z wymiennikiem mają możliwość demontażu i ponownego montażu wymiennika, zgodnie z Państwa aktualnym zapotrzebowaniem. Dzięki wymiennikowi do grzejników (do bojlera) można dostarczać mniej więcej 47 - 58 % całkowitej mocy cieplnej pieca, w zależności od jego typu. Moc wymiennika pieca kominkowego z wymiennikiem dochodzi do 7,3 kW. Coraz częściej standardem stają się modele przygotowane do montażu pętli chłodzącej, którą można dokupić dodatkowo. Jest to system zabezpieczający przed przegrzaniem w przypadku przerwy w dostawie prądu.

Wszelkie produkty Firmy HAAS+SOHN Rukov, s.r.o. spełniają wymagania europejskiej normy EN 13 240 lub EN 13 229. Większość z nich spełnia nawet najbardziej rygorystyczną europejską normę dotyczącą emisji według BVG §15A. Jakość pieców kominkowych testowana jest w renomowanych europejskich laboratoriach. Piece te spełniają wszelkie wymagania ekologiczne oraz wszelkie warunki bezpiecznej eksploatacji.


Sorry for the inconvenience.

Search again what you are looking for